VODA pro zdraví, léčbu a život

vodaVoda je univerzálním rozpouštědlem živé hmoty. Naše tělo obsahuje průměrně 60% vody, např. mozek až 85% a vlasy 10%, i když jsou suché. Voda je součástí každé buňky těla a hraje důležitou úlohu při každém procesu, a proto je naše tělo závislé na dostatečném množství vody. Ledviny potřebují vodu k filtrování krve a k vylučování odpadních látek močí z těla. Naše zažívací ústrojí potřebuje vodu, aby nestrávený obsah střev nebyl příliš suchý a tvrdý a nezpůsoboval zácpu. Pokožka potřebuje vodu, aby se uchovala hebká a vláčná. Dokonce i kosti musí obsahovat potřebný podíl vody, aby si udržely svoji pružnost a pevnost.

Vodu používáme jak zevně (pro tělesnou hygienu), tak vnitřně. Stejně jako se ráno umýváme zevně, je velmi důležité a možná ještě důležitější umýt tělo také zevnitř. Ráno před snídaní vypít dvě sklenice vody, ale je potřeba dbát, aby voda nebyla příliš studená. Hned ráno se žaludek pročistí a zbaví hlenu, který se vytvořil během noci. Během dne je potřeba vylít ještě další sklenice vody, které dejte přednost před jinými nápoji. V současné době se doporučuje vypít 4 dcl vody na každých 10 kg hmotnosti. Nedostatek tekutin způsobuje ukládání toxických a odpadových látek, ukládání tuků, poruchy trávení, zácpu, bolesti hlavy, břicha, někdy i ledvin (často vnímáme jako bolesti v zádech).

Před nějakým časem jsem četla exkluzivní rozhovor s Dr. Batmanghelidjem, autorem knihy Water for Health, For Healing, For Life (Voda pro zdraví, léčbu, život), který již nežije. Byl také zakladatelem National Association for Honesty in Medicine (Národní asociace pro čestnost v medicíně) a autorem knihy Your Body’s Many Cries For Water (Mnohá volání vašeho těla po vodě).

 

Dr. Batmanghelidjem měl velké privilegium, že byl vybrán jako jeden z rezidentních lékařů, a měl i mimořádnou čest být jedním z posledních studentů Sira Alexandera Fleminga, objevitele penicilinu. Byl hluboce pohroužen do studia medicíny a výzkumu. O několik let později se odehrála událost, která změnila jeho přístup k medicíně a léčbě.

Jednou musel podat muži, který trpěl bolestmi břicha způsobenými jeho nemocí, dvě sklenice vody, protože v tu chvíli neměl žádné jiné léky, které by mu mohl dát. Trpěl nesnesitelnou bolestí, a voda mu poskytla zázračnou úlevu. Ulevila mu – do tří minut se jeho bolest zmenšila, a do osmi minut zmizela úplně. Zatímco před osmi minutami byl v křečích a nemohl ani chodit, úplně se z tohoto stavu vzpamatoval. Začal se usmívat od ucha k uchu a velmi šťastný se mě zeptal, co má dělat, když se bolest vrátí? „No, pijte více vody“, řekl mu lékař.  Pak se rozhodl naordinovat mu, aby každé tři hodiny vypil dvě sklenice vody. On to udělal, a to byl po zbytek doby, kdy byli spolu, konec jeho bolesti vředů. To lékaře probudilo, protože na lékařské fakultě nikdy neslyšel, že by voda mohla léčit bolest, takový druh bolesti. A pak měl příležitost vyzkoušet vodu jako lék v následujících více než 3.000 podobných případů. A pokaždé se ukázalo, že je voda účinným lékem. Pochopil, že tito lidé měli žízeň, a že žízeň se může v organismu projevit bolestmi. V závislosti na tom, kde se dehydratace usadila, cítíte bolest. Velmi jednoduché, ale my si vezmeme léky, které zakryjí příznaky a komplikace dehydratace v lidském těle.

Lidský organismus projevuje dehydrataci řadou symptomů a příznaků – jinými slovy, mozek vnímá dehydrataci či únavu během dne, nebo hned ráno, když chceme vstát z postele a jsme unavení – to je známka dehydratace. Pak hněv, rychlá reakce, deprese, to všechno jsou známky dehydratace, když má mozek velmi málo energie z vody na to, aby se s informací vyrovnal, nebo jednal. To jsou některé postřehnutelné známky dehydratace. Pak má tělo svůj program pro zvládání sucha, což jsou alergie, hypertenze, diabetes, a také onemocnění imunitního systému.

Podle Dr. Batmanghelidjema bychom neměli čekat, až budeme mít žízeň, protože voda je hlavním zdrojem energie. Do doby, než dostaneme žízeň, ztratíme energii z vody, kterou jste měli vypít dříve, než jsme dostali žízeň. Takže pokud Kniha o voděnedovolíme, aby benzínová nádrž vašeho automobilu vyschla, než zastavíme a natankujeme, proč bychom měli dovolit, aby vaše tělo dostalo žízeň, než si ve stánku u silnice koupíme nějakou vodu? Nesmíme dovolit, abychom dostali žízeň – měli bychom pít po celý den. Průměrný člověk potřebuje vypít minimálně dva litry vody denně. Ve skutečnosti potřebuje čtyři litry vody denně, ale minimálně dva litry čisté vody musíme dodat. Další dva litry dostáváme z metabolismu jídla a obsahu vody v potravinách. Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>